Wykorzystanie chmury obliczeniowej (ang. Cloud computing) w ostatnich latach zyskuje na popularności ze względu na coraz większą ilość usług dostępnych w tym modelu biznesowym, jak i na korzyści płynące z wyeliminowania kosztów związanych z utrzymaniem nowoczesnej infrastruktury IT. Oprogramowanie w wersji tzw. SaaS (ang. Software as a Service) pozwala firmom dynamicznie dopasowywać zasoby do potrzeb i zapomnieć o technicznych problemach związanych z utrzymaniem własnej sieci.

Firmowe systemy klasy ERP jako jedne z pierwszych zaczęły wykorzystywać zalety chmury obliczeniowej. Ze względu na lepsze możliwości zarządzania dostępem, który może być realizowany przez różne platformy sprzętowe, jak i z każdego miejsca na świecie, ten model wciąż zyskuje nowe zastosowania i zwiększa swoją funkcjonalność. Firmy, które zdecydowały się przenieść swoje elektroniczne dane, dokumentację, jak i całe procesy biznesowe z firmowych komputerów do przestrzeni cloud computing, natychmiast dostrzegają jej zalety, które pozwalają im się lepiej skoncentrować na prowadzonej działalności.

Również aspekty bezpieczeństwa i kosztów chmury obliczeniowej są często podnoszonymi kwestiami. Serwery danych, będące zawsze sercem chmury obliczeniowej, zlokalizowanej w nowoczesnych, całodobowo strzeżonych centrach kolokacyjnych, są stale monitorowane, a duplikowany zapis pozwala dodatkowo zabezpieczyć i w razie nawet większych awarii przywrócić dane w niezauważalny dla użytkownika sposób. Należy pamiętać, że dzięki cloud computing, administratorzy systemów zostają odciążeni od kluczowej konieczności aktualizowania systemów, które wykonywane są automatycznie, gwarantując użytkownikom pracę na zawsze aktualnych aplikacjach. Z kolei systematyczna archiwizacja umożliwia przywrócenie danych, które zostały skasowane omyłkowo, więc opinia iż chmura jest obecnie najbezpieczniejszym sposobem pracy na wirtualnych zasobach znajduje pełne uzasadnienie. Biorąc pod uwagę wielopoziomowe systemy zabezpieczeń, okazuje się, że zapewnienie ciągłej możliwości pracy, bez zatrudniania całego sztabu w dziale IT, w efekcie redukuje koszty, przy zwiększeniu niezawodności usług.


Cloud Computing

Cele i korzyści:

  • gromadzenie wszystkich danych w jednym miejscu
  • łatwe przygotowywanie sprawozdań
  • szybkie księgowanie wystawionych dokumentów
  • intuicyjny w obsłudze
  • zgodny z wymogami prawa

Jak działamy:

  • badanie potrzeb - audyt procesów księgowych w firmie
  • dobór oprogramowania
  • wdrożenie
  • szkolenie