Comarch ERP Optima BI Point Manager

Oprogramowanie Comarch ERP Optima wyposażone jest w narzędzie analityczne w postaci modułu Analizy Business Intelligence. W przypadku wersji stacjonarnej Optimy daje ono dostęp do raportów analogicznie jak odbywa się dostęp do pozostałych modułów, czyli w siedzibie firmy, ewentualnie za pośrednictwem zdalnego pulpitu.

Taki model korzystania z analiz przestaje być wystarczający, bowiem kadra kierownicza, menadżerowie pracują mobilnie i w związku z tym coraz częściej pytają nas o dostępność do danych analitycznych za pośrednictwem tabletu czy smartfona.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest Comarch BI Point Manager. Narzędzie to oferowane jest przez Comarch tylko jako usługa, w chmurze. Oznacza to tyle, że nie można go kupić na własność i zainstalować w ramach własnej infrastruktury, zresztą z uwagi na specyfikę działania byłoby to niemożliwe. Dla użytkowników Analiz Business Intelligence opłata abonamentowa za BI Point wynosi 99,00 PLN netto miesięcznie, natomiast cena za dostęp dla użytkownika jeżeli nie posiada się Analiz BI Optimy wynosi 139,00 PLN netto.

Płacąc miesięczny abonament w takiej wysokości otrzymuje się dostęp do predefiniowanych i własnych raportów za pośrednictwem każdego urządzenia mobilnego z zainstalowaną przeglądarką internetową. Raporty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin działalności, między innymi rentowności sprzedaży, księgowości, logistyki, rotowalności na magazynach, kadr oraz ewidencji należności i zobowiązań. Niebagatelnym atutem BI Pointa jest bezpieczeństwo danych, które archiwizowane są na bieżąco w odpowiednio zabezpieczonym data center.

BI Point Manager dla biur rachunkowych daje natomiast biurom kolejny argument w rozmowach z klientami, ponieważ dzięki niemu mogą zaprezentować się na tle konkurencji jako innowacyjne i nowoczesne. Mogą bowiem udostępnić swoim klientom zaawansowane i atrakcyjne wizualnie analizy, i to nie tylko te, do których przedstawienia zobligowane są ustawowo.

Analizy Business Intelligence firmy Comarch cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów, wdrożyliśmy je między innymi w Biurze Księgowości Sp. z o.o. z Krakowa, firmie Karogum S.C. z Proszowic, Centrum Budowlanym Tazbud z Krakowa czy hurtowni best Automax Polska Sp. z o.o., również z Krakowa.