Enova multi

enova365_logo_multi_300Firma Soneta – producent oprogramowania enova, bardzo dużą wagę przykłada do innowacyjności swojego rozwiązania. Przykładem jej przejawu jest system enova w wersji multi. Wersja ta daje użytkownikom możliwość korzystania z oprogramowania tradycyjnie, na komputerze stacjonarnym czy też laptopie, ale również na urządzeniach z ekranami dotykowymi – smartfonach i tabletach, wyposażonych w system operacyjny Windows 8 lub wyższy. Faktem jest, że funkcjonalność na urządzeniach mobilnych jest nieco inna (uboższa) w porównaniu do wersji tradycyjnej programu, ale z drugiej strony w zupełności wystarczająca do pracy na mniejszym ekranie. Szczególnie docenianym przez użytkowników walorem enovy w wersji multi jest jej responsywność, czyli wrażliwość na rozdzielczość ekranu, na jakim jest wyświetlana. Dzięki tej cesze program dynamicznie zmienia swój wygląd, w zależności urządzenia, na jakim jest prezentowany. Wpływa to na znaczną poprawę ergonomii pracy na systemie.

Oprócz powyższych innowacyjności, system enova cechuje się między innymi:

  • integralnością – system oparty jest na centralnej bazie danych,
  • skalowalnością – możliwa jest jego rozbudowa wraz z rozwojem firmy,
  • otwartością – w łatwy sposób możliwe jest połączenie enovy z innymi aplikacjami i systemami,
  • uniwersalnością – oprogramowanie zawiera elementy, funkcje niezbędne dla każdej firmy, bez względu na skalę i rodzaj prowadzonej działalności (np. kadry i płace, księgowość, handel),
  • modularnością – za każdy obszar działania przedsiębiorstwa odpowiada dedykowany moduł, jednak wszystkie pracują na wspólnej bazie danych, dzięki czemu nie ma konieczności kilkukrotnego wprowadzania tych samych danych w różnych działach.