Podpis elektroniczny

POLKAS zawsze dążył do zapewnienia swoim klientom kompleksowej obsługi. W ostatnim czasie otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań o możliwość zamówienia u nas podpisu elektronicznego. Znajduje on zastosowanie między innymi w instytucjach, bankach, urzędach, medycynie i administracji, a jego użycie równoważne jest w skutkach prawnych z podpisem własnoręcznym.

Konkretne sytuacje, w których podpis elektroniczny jest wykorzystywany to: podpisywanie faktur elektronicznych, podpisywanie e-Deklaracji ZUSowskich (Płatnik) i podatkowych, podpisywanie umów, składanie ofert w przetargach, komunikacja z urzędami oraz jednostkami instytucji publicznych i samorządowych, takimi jak KRS, PFRON, GUS, GIIF, GIODO, CEIDG etc.

Kwalifikowane podpisy elektroniczne wydawane są przez kilka centrów certyfikacyjnych, między innymi Krajową Izbę Rozliczeniową, Unizeto Technologies czy Sigillum. Przed podjęciem decyzji o wyborze partnera zrobiliśmy krótki wywiad wśród naszych klientów. W jego efekcie okazało się, że najwięcej z nich korzysta z podpisu KIR (z aplikacją Szafir).

Zestawy z kwalifikowanym podpisem elektronicznym KIRu, jakie za pośrednictwem firmy POLKAS możecie Państwo zamawiać i odnawiać występują w czterech wersjach:

  • wersja na 1 rok z czytnikiem kart

  • wersja na 1 rok bez czytnika kart

  • wersja na 2 lata z czytnikiem kart

  • wersja na 2 lata bez czytnika kart

Zapraszamy do zadawania pytań i korzystania z naszych usług także w zakresie podpisu elektronicznego!