„Akcja Cyfryzacja” – aplikacja dla Klientów Biur Rachunkowych

„Czas to pieniądz” tak głosi popularne przysłowie. W dzisiejszych czasach, żeby sprawnie prowadzić działalność trzeba wykonywać dużo czynności w jak najkrótszym czasie; szybka obsługa klientów, terminowe rozliczenie podatków czy współpraca z dostawcami. Na szczęście żyjemy w czasach, w których możemy część rzeczy zautomatyzować i przeznaczyć więcej czasu na rozwijanie biznesu.

„Akcja Cyfryzacja” to projekt prowadzony przez Polkas mający na celu usprawnianie procesów firmowych poprzez zastosowanie narzędzi informatycznych, oferowanych przez naszą firmę. W kolejnych tygodniach ukaże się cykl artykułów poświęconych optymalizacji informatycznej w różnych branżach.

Dziś przedstawiamy narzędzie które usprawnia współpracę na linii Biuro Rachunkowe – Klient. Część Biur Rachunkowych do dnia dzisiejszego otrzymuje od swoich Klientów dokumenty w formie papierowej. Zdarza się, że dokumenty docierają z opóźnieniem lub w formie nie dającej się odczytać. Rozwiązaniem tej sytuacji jest udostępnianie przez BR swoim Klientom aplikacji do fakturowania, przesyłania dokumentów oraz komunikacji. Zaletami tego rozwiązania są między innymi:

– Szybszy przesył dokumentów między Klienem a BR (wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu o dowolnej porze i przesłać je do BR),

– Możliwość wystawiania faktur w aplikacji przez Klienta,

– Archiwum dokumentów dostępne 24/7,

– Komunikator,

– Integralność z KSeF,

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rozwiązania:

1. Comarch Moje Biuro Rachunkowe – bezpłatny program do fakturowania i komunikacji z Biurem Rachunkowym. Aplikacja integralna z modułami księgowymi w Comarch ERP Optima. Możliwości jakie oferuje:

– informację o wartości sprzedaży i kosztów w danym miesiącu, a także informacje o bieżących podatkach,

– możliwość wystawienia do 10 faktur miesięcznie za darmo (w przypadku większej ilości można przełączyć się na Comarch ERP XT)

– dodanie faktur kosztowych poprzez OCR (do 20 dokumentów bezpłatnie)

– komunikator,

2. Pulpit Klienta Biura Rachunkowego – enova365. Możliwości jakie oferuje moduł to:

– możliwość wystawiania faktur przez Klienta,

– przesyłanie dokumentów do BR w formie zdjęcia lub pdf,

– komunikator,

– dostęp do rozliczeń podatkowych i rozrachunków bez konieczności kontaktu telefonicznego czy mailowego,

– możliwość przygotowania niektórych wydruków dla zewnętrznych instytucji oraz realizację przelewów bankowych.

3. SaldeoSMART. Aplikacja która wspiera pracę księgowych i ogranicza chaos związany z dokumentami. Istnieje możliwość integracji z systemem księgowym Comarch ERP Optima jak i enova365. Podstawowe funkcjonalności dla Klientów:

– możliwość wystawiania faktur dla Klienta,

– integracja z KSeF,

– przesyłanie dokumentów do BR za pomocą OCRa,

– zaawansowany obieg dokumentów,

– elektroniczne teczki pracownicze,

– komunikator,

– realizacja przelewów z wybranymi bankami

Jeśli zainteresowała Państwa któraś z wyżej wymienionych aplikacji, zapraszam do kontaktu na erp@polkas.pl oraz pod nr telefonu (12) 634 05 44.