Oprogramowanie Comarch ERP Altum jest inteligentną platformą biznesową stanowiącą element nowej generacji oprogramowania firmy Comarch, oznaczonej jako ERP 2.0. W jej skład wchodzą następujące elementy:

  • systemy klasy ERP, w tym przede wszystkim system Comarch ERP Altum,
  • narzędzia Business Intelligence,
  • mobilność,
  • bezpieczeństwo danych,
  • sprzedaż poprzez internet,
  • Business Process Management,
  • społeczności w internecie.

Ten szeroki kontekst wynika z faktu, iż Comarch ERP Altum pozwala na obsługę wszystkich kluczowych procesów w firmie. Te najbardziej popularne jak Handel, Księgowość, CRM czy Logistyka obsługiwane są przez zdecydowaną większość dostępnych na rynku rozwiązań.

W Altum nacisk położony został na elementy innowacyjne, które w innych systemach są tylko dodatkami, stanowiącymi ich wartość dodaną. W Altum są standardem.
Jeden z integralnych elementów tego systemu, narzędzie Business Intelligence wyposażone jest w setki zdefiniowanych raportów, a oprócz tego każdy użytkownik może definiować swoje własne, odpowiadające ich potrzebom.

Dzięki wykorzystaniu silnika Business Process Management możliwa jest koordynacja pracy poszczególnych działów i kolejkowanie ich zadań oraz czynności.
Z punktu widzenia współpracy z klientami i kontrahentami ważnym atutem Altum jest platforma E-Commerce, działająca w dwóch modelach:

  • B2B – współpraca Business to Business dotyczy współpracy co najmniej dwu podmiotów (kontrahentów), każdy z użytkowników jest nazwany, loguje się do platformy własnym loginem i hasłem, za którymi znajduje przeznaczone dla siebie oferty, promocje, rabaty, towary i ceny,
  • B2C – model Business to Customer obejmuje relację między firmą, a klientami będącymi osobami fizycznymi. Dostęp do platformy z reguły jest dużo szerszy lub nawet nieograniczony dla potencjalnych klientów.

Niewątpliwym wyróżnikiem systemu Comarch ERP Altum jest jego otwartość i elastyczność. Altum w dużej mierze stanowi szkielet, do którego w zależności od potrzeb dołączać można kolejne elementy, na przykład Comarch ERP Retail czy rozwiązania mobilne, a także dodatki autorskie, pisane pod potrzeby konkretnych klientów.
Altum jest systemem międzynarodowym, aktualnie dostępny jest w 4 wersjach językowych: polskiej, francuskiej, angielskiej i niemieckiej, a w planach są kolejne.

Cennik

Zapraszamy do kontaktu.