Co oznacza Comarch ERP 4.0 dla Twojej Firmy?

Chmura Comarch ERP 4.0Kto miał już okazję spotkać się z przedstawioną niedawno wizją rozwoju systemów ERP firmy Comarch, być może już zna odpowiedź na postawione w tytule pytanie. Są to przede wszystkim: wszechstronność, uniwersalność, brak ograniczeń i wzajemna kompatybilność. Jeszcze niedawno ERP 2.0 było czymś, co przyciągało uwagę jako idea zharmonizowania ze sobą różnych części firmy w jeden organizm w ramach idei usprawniającej jej działanie. Obecnie jej rozwinięciem jest ERP 4.0 – hasło, pod którym kryje się nawiązanie do tzw. czwartej rewolucji technologicznej (Industrie 4.0). Ukute w Niemczech określenie na potrzeby uświadomienia skoku technologicznego, którego jesteśmy uczestnikami, porównuje go do trzech innych uznawanych za epokowe – mechanizacji produkcji dzięki maszynie parowej, produkcji masowej dzięki upowszechnieniu elektryczności oraz automatyzacji produkcji możliwej dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych. W ramach czwartej rewolucji oprogramowanie w firmach pozwoli im działać w oparciu o inteligentne sieci, integrując wszystkie zachodzące procesy w jeden logiczny system.  Celem jest oczywiście skuteczniejsze i w bardziej optymalne planowanie i wykorzystanie zasobów – w tym też pracowników – poprzez automatyzację zadań i skupieniu ich potencjału na osiąganiu lepszych efektów.

Postęp technologiczny, wyzwania stające przed firmami oraz rosnąca potrzeba optymalizacji procesów biznesowych to nowe oczekiwania od narzędzi pracy jakimi są systemy informatyczne. Zmiany na rynku implikują konieczność nowych rozwiązań. Dotyczy to każdej firmy, niezależnie od wielkości, organizacji czy branży. Comarch ERP 4.0 to nowoczesne rozwiązania, które są w stanie skutecznie wspierać każdy projekt biznesowy. Zależnie od skali potrzeb, z palety Comarch można dobrać najwłaściwsze do danych zastosowań: Comarch ERP XT, Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum. Wybrać może oznaczać kupić, wynająć, instalować na własnym serwerze lub korzystać z wszechogarniającej świat nie tylko biznesu chmury, w tym przypadku Chmury Comarch.

Rozwiązania Comarch ERP 4.0 mogą być wykorzystywane stacjonarnie lub mobilnie. Handlowiec w terenie, czy magazynier obsługujący dużą przestrzeń magazynową wyposażeni w tablety, smartfony, kolektory mają taki sam efektywny dostęp do funkcjonalności systemu jak pracownik biurowy. Mobilna Sprzedaż czy WMS produkowane przez Comarch rozwijają się więcej niż dynamicznie.

Sprzedaż to obok metod tradycyjnych, stacjonarnych rosnący udział e-commerce. Platformy Comarch e-sklep, B2B, beacon, wszystko.pl pozwalają na coraz dalej idącą dywersyfikację kanałów handlowych. Z kolei rozwiązania BI Comarch umożliwiają zaawansowane analizy danych, co skutecznie pomaga w planowaniu taktycznym i strategicznym w prowadzonym biznesie.

Zwracamy Państwa uwagę, że wymieniane powyżej rozwiązania mają możliwość integracji. Dla użytkownika działają jako jeden system. Bez konieczności przenoszenia danych, wykonywania dodatkowych interfejsów. Jeżeli dodamy do tego profesjonalne narzędzia do automatyzacji procesów (BPM Comarch), czy tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych (iBard24), idea Comarch ERP 4.0 staje się logiczną koniecznością wynikającą z wyzwań stojących przed Państwa Firmami.