Nowa integracja oprogramowania Comarch ERP Optima z platformą B2B do sprzedaży hurtowej

Dział wdrożeń oprogramowania Comarch ERP w firmie POLKAS dysponuje wsparciem działu programistycznego, zajmującego się dopisywaniem różnego rodzaju dodatków i integracji. W ostatnim czasie wykonaliśmy szereg integracji związanych z obszarem handlu w internecie, zarówno w sektorze B2C, jak i B2B.

Z tym ostatnim związana jest nasza nowa integracja, łącząca program Comarch ERP Optima z platformą sprzedaży hurtowej B2B, Agrorami. Celem napisania rozwiązania było przede wszystkim wyeliminowanie ręcznego, podwójnego wpisywania zamówień, osobno do Optimy, osobno do Agrorami.

Cele rozwiązania:

  • wysyłka zamówień z Comarch ERP Optima do platformy Agrorami
  • import zdjęć towarów z Agrorami do Comarch ERP Optima
  • import stanów magazynowych z Agrorami do Comarch ERP Optima
  • import wybranych kartotek towarowych z Agrorami do Comarch ERP Optima

Zamówienia tworzone są w Optimie, natomiast z Agrorami pochodzą informacje dotyczące kartotek towarowych, cen i stanów magazynowych, a także zdjęcia asortymentu. Oczywiście od wyżej opisanych funkcjonalności możliwe są odstępstwa. Integrator jest naszego autorstwa, mamy więc możliwość jego dowolnych modyfikacji.

Do prawidłowego funkcjonowania mechanizmu potrzebne są licencje programu Optima: Handel oraz Kasa / Bank.

Integrator podlega odnowieniu gwarancji na zasadach analogicznych jak system Comarch ERP Optima, czyli obowiązują progi 20, 30 i 40% wartości.