Oprogramowanie ERP, a zmiany w prawie.

W dobie szybkich zmian prawnych spowodowanych wzmożoną „produkcją” przepisów przez ustawodawcę w celu walki o budżet, niezwykle ważne jest regularnie aktualizowane przez producenta oprogramowanie dla biznesu. Świadomość, że systemy informatyczne liderów rynku są stale dostosowywane do nowych pomysłów podatkowych przegłosowywanych hurtowo w sejmie i senacie, pozwala przedsiębiorcom spać względnie spokojnie.

Z punktu widzenia użytkownika program do prowadzenia firmy musi być pomocą, a nie przeszkodą w prowadzeniu biznesu. Autor nie twierdzi oczywiście, że wszystkie systemy tworzone na specjalne zamówienie stwarzają ryzyko braku lub opóźnienia implementacji stosownych funkcjonalności dostosowujących software do przepisów prawa, jednak z doświadczenia naszych obecnych klientów wynika, że takie sytuacje miały jednak miejsce.

Wdrożenia Comarch, enova365 i innych komercyjnych systemów gwarantują szybką i profesjonalną reakcję firm partnerskich oraz modyfikacje producenckie oprogramowania w ramach nowych wersji i uaktualnień typu „hot-fix” tworzonych w sytuacjach awaryjnych. Zaplecze programistyczne zarówno producenta jak niektórych partnerów (w tym Polkas) pozwala na dalszą modyfikację funkcjonalności, trzeba jednak wziąć pod uwagę wpływ aktualizacji na dodatki informatyczne.

Jest to główny powód dla którego wdrażanie systemów informatycznych powinniśmy powierzyć specjalistom, którzy nie tylko zainstalują i skonfigurują system, ale będą dbać o nasz komfort, bezpieczeństwo zgromadzonych w systemie danych i analizować wpływ aktualizacji indywidualnie u każdego ze swoich klientów.

Więcej o samych systemach Comarch EPR Optima, Comarch ERP XL i enova365 znajdziecie Państwo na naszej stronie www.polkas.pl oraz w Dziale Handlowym pod numerem 12 634 05 44.