JPK – nowa zakładka na stronie erp.polkas.pl

Jednolity plik kontrolny i systemy ERPW menu naszej strony pojawił się nowy element „JPK„. Z pewnością większość przedsiębiorców już miało okazję co nieco usłyszeć na temat jednolitego pliku kontrolnego, a niektórym już nawet spędził sen z powiek. Niestety informacje, które pojawiają się w sieci, a nawet w prasie specjalistycznej, mają bardzo często wąski profil specjalistyczny. Zdarza się też niestety, że powtarzane są w nich zasłyszane informacje, które niestety z prawdą i porządkiem prawnym mają niewiele wspólnego.

Zakładka JPK na stronie POLKAS powstała, aby dostarczyć sprawdzone informacje o tym kto i kiedy będzie zobowiązany do wprowadzenia JPK w swoim przedsiębiorstwie. Pokażemy również, że jest to dobry moment na wprowadzenie w firmie systemu ERP, który ze względu na uproszczenie przygotowywania wielu sprawozdań będzie się opłacał nawet małym firmom i mikroprzedsiębiorstwom. Na stronie znalazły się także infografiki, które w czytelny sposób przybliżają ideę jednolitego pliku kontrolnego oraz 2 poradniki w formie PDF przygotowane przez specjalistów z firmy Soneta (producenta oprogramowania ERP marki enova365) oraz Comarch – producenta systemów ERP Optima, XL oraz Altum.

Temat z pewnością będzie niejednokrotnie powracał, dlatego też zapraszamy do polubienia i śledzenia informacji skupionych wokół utworzonego w związku z tym na portalu Facebook wydarzenia. Na bieżąco będziemy  zamieszczać tam tylko sprawdzone informacje, które pomogą Państwu w łatwy sposób oswoić się z nowym sposobem udostępniania danych organom skarbowym oraz wskazówki, które ułatwią generowanie i przesyłanie w bezpieczny sposób struktur JPK.

W przypadku pytań związanych z obsługą jednolitego pliku kontrolnego przez poszczególne systemy ERP – jak zwykle – zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 12 634 05 44 oraz e-mailowego: erp@polkas.pl.